Jahody a špargľa. Pripravte si šalát, aký ste nikdy nejedli

0

 

Napadlo by vám niekedy skombinovať napríklad špargľu a jahody? Ak nie, prečítajte si rýchly a ľahký recept plný zaujímavých chutí. 
Jednoduchý recept, na ktorý potrebujete len jahody, špargľu, trochu citrónovej šťavy, rastlinný olej a med. Poďme na samotnú prípravu.
Základ
Špargľu si dobre očistíme, prípadne odrežeme drevnaté časti. Na tých si určite nepochutíte. Takto očistenú špargľu necháme chvíľku vo vriacej vode, najviac však 5 minút. Následne ju rýchlo schladíme v studenej vode.
Ak robíme tento šalát ako prílohu k jedlu pre štyri osoby, po nakrájaní by nám špargla mala zaplniť približne dva hrnčeky. V takom istom množstve si pripravíme nakrájané jahody. Prvá časť šalátu je hotová.
Dresing 
Do menšej misky si dáme 2 polievkové lyžice medu a 2 lyžice rastlinného oleja. Pokvapkáme citrónovou šťavou asi tak z 1/4 citróna. Všetko spolu premiešame a polejeme pripravený základ. Pred podávaním dáme na chvíľu schladiť do chladničky.
20 minút a je hotovo Zdroj: food.com

20 minút a je hotovo Zdroj: food.com

TIP: Nebojte sa experimentovať. Do dresingu si môžete primiešať čierne korenie a použiť aj napríklad balzamikový ocot, ktorý dodá jedlu úplne iný rozmer a hĺbku. Samozrejme, nič vám nebráni doplniť oriešky, avokádo či napríklad špenátové lístky. 

 

Zdroj: food.com

Snímky: food.com, spicedpeachblog.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
Policia - motorka
Slovenský motorkár šialene rýchlo predbehol policajtov. Tí ani nezareagoval

  Na vlastnom videu ukázal priemernú rýchlosť 150 kilometrov za hodinu a riskantné predbiehanie, ktoré nevidíte ani vo filmoch.  ...

Zavrieť