Hipsterský sen. Toto je elektrobicykel z minulosti

0

 

Každý z nás sa už niekedy túžil vrátiť v dobe a mať niečo naozaj retro, za čím by sa ľudia otáčali. Pozrite sa, ako vyzerá luxus na kolesách v podaní kalifornskej firmy Cruz.  

Motto firmy predstavuje “Crafted for Adventure”, čo v preklade znamená vyrobené pre dobrodružstvo. Tieto bicykle tak ale naozaj vyzerajú. Sú rýchle, módne a prejdú veľkú vzdialenosť. Môžete na nich zažiť doslova čokoľvek. Napríklad romantický výlet na pláži či len každodenné dochádzanie do práce alebo do obchodu.

Výrobcom uvádzaná vzdialenosť, ktorú prekonáte na jednu batériu, je 48 kilometrov. V špeciálnom móde je tento stroj schopný vyvinúť rýchlosť necelých 58 kilometrov za hodinu. Takáto hodnota si vyžaduje už aj helmu, nemyslíte? Pozitívum je, že na tento bicykel nepotrebujete žiaden vodičský preukaz. Neznečisťujete ovzdušie a nevytvárate skoro žiaden zvuk.

Cruz Vintage bicykle Zdroj: vintageelectricbikes.com

Cruz retro bicykle Zdroj: vintageelectricbikes.com

Skvelý dojazd, sila a nabíjanie

Odjazdiť 48 kilometrov vám zaberie aj celý deň, avšak nabiť tento stroj doplna môžete už za 2 hodiny. Baterku dobíja aj samotné regeneratívne brzdenie. Znamená to, že sa vaša kinetická energia pri brzdení premieňa na iný druh energie. V tomto prípade je to elektrická energia pre vašu baterku.

Motor poskytuje 750 wattov v bežnom móde a v pretekárskom móde je výkon rovných 3000 wattov.

Na výber sú tri farebné prevedenia

Červená Fiesta, krásne modrá Aqua a čierna s výstižným názvom Cola.

Všetky bicykle majú nádherné spracovanie, kvalitné a ručne vyrábané sedačky od známej anglickej firmy Brooks, drevené obloženie imitujúc nádrž či ovládanie páčkou, podobne ako na štvorkolkách. Samozrejmosťou sú predné a zadné svetlá či kotúčové brzdy.

Rozhodujúca je cena 

Tohto pekného tátoša môžete vlastniť za cenu 4500 eur. V cene však budete mať záruku na 42 tisíc kilometrov. Záruka je vrátane batérie. Prejsť takú vzdialenosť na bicykli? Veď to by ste mali na celý život. Musíme vás sklamať, výrobca do záruky zakotvil aj dĺžku trvania záruky, a to maximálne na 1 rok. Na Slovensku tak môžeme rátať s klasickou dvojročnou zárukou.

Zdroj: vintageelectricbikes.com

Snímky: vintageelectricbikes.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
Odchod Steva Jobsa neznamenal nič. Apple rastie a stále zarába miliardy

  Firma Apple v druhom kvartáli fiškálneho roka 2015 zaznamenala rekordné predajné čísla. Prekročila tak dokonca aj svoje vlastné očakávania.  Spoločnosť...

Zavrieť