Google vám ukáže, ako môžete ušetriť. Ak začnete používať zelenú energiu

0

 

Chceme ušetriť peniaze a využívať solárnu energiu, ale nevieme, či je naša strecha vhodným adeptom. Bude to vôbec efektívne? Odpovede vám dá Projekt Sunroof od Google.

Google roky prináša odpovede na rôzne otázky. Posledný projekt, ktorý stojí za spomenutie, je práve projekt Sunroof, ktorý je doslova odrazom miliónov otázok, ktoré ľudia zadávajú do najznámejšieho vyhľadávača. Ušetrím, keď kúpim solárne panely? Bude to mať pre mňa zmysel? Ako vyrátam úsporu?

Samozrejme, na tieto otázky vám veľmi radi odpovedia špecializované firmy. Tie si však za takúto konzultáciu pravdepodobne vypýtajú aj odmenu.

Čo vôbec projekt Sunroof znamená?

Cena inštalácií a komponentov potrebných na efektívne využívanie solárnej energie sú stále lacnejšie. Aj to je dôvodom, prečo čoraz viac ľudí volí túto cestu. Google tvrdí, že chce, aby celá problematika bola ľahšia a pochopiteľnejšia pre čo najviac ľudí.

Jediné, čo treba, je zadanie svojej adresy. Projekt Sunroof za vás urobí analýzu vašej vlastnej strechy. Ako? Pomocou Google Maps, vytvorenia 3D modelu vašej strechy, iných databáz a napríklad historických databáz, kde sú zachytené pohyby slnka, oblakov či zaznamenané všetky fakty, ktoré môžu mať vplyv na produkciu energie.

Použitím všetkých dostupných informácií vám Google vypočíta efektivitu. Dokonca vám vyráta, či sa vám oplatí na solárne panely zobrať pôžičku, zaobstarať si ich pomocou lízingu alebo si ich kúpiť. Jednoducho firma sľubuje, že vám vyráta všetko, čo potrebujete a vy tak budete vedieť, čo je pre vás najlepšie.

3D zobrazenie strechy a výpočty Zdroj: sfchronicle.com

3D zobrazenie strechy a výpočty Zdroj: sfchronicle.com

Kde je háčik? Nikto nič nerobí len tak a zadarmo

Každý chce profitovať z toho, čo vytvoril. Google nie je žiadna výnimka. Za túto službu vám nenásilne ponúka možnosť kontaktovať vás na firmy zaoberajúce sa práve týmto biznisom. Údajne je len na vás, či chcete, aby vás firmy skontaktovali.

Služba Google Projekt Sunroof je naozaj zaujímavá. Jediné, čo treba, je zadanie svojej adresy. Zatiaľ táto služba funguje len v USA, no má sa rozšíriť.

Stránka projektu Sunroof Zdroj: google.com

Stránka projektu Sunroof Zdroj: google.com

Zdroj: google.com/get/sunroof

Snímky: google.com/get/sunroof, sfchronicle.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
The-Man-From-U.N.C.L.E.-2015-Images
Amerika a Rusko musia spojiť sily, aby zachránili svet

  Aj tak by sa dal popísať obsah nového špiónskeho filmu Krycie meno U.N.C.L.E., ktorý má na svedomí svetoznámy režisér...

Zavrieť