Februárové kino. Filmy, ktoré by ste nemali zmeškať

0

 

Február nám pomaly klope na dvere, a to je ten správny čas pozrieť sa, aké filmy budú v januári v slovenských kinách. Pripravili sme pre vás päť filmov, o ktorých si myslíme, že budú stáť určite za to.

1. 13 HODÍN: TAJNÍ VOJACI Z BENGHÁZÍ

maxresdefault

Jedenáste výročie útoku na Dvojičky sa teroristické komando operujúce na severe Afriky rozhodlo „osláviť“ útokom na americkú ambasádu v líbijskom Benghází. Jej zamestnanci síce už predtým tušili, že sa niečo chystá, tajné služby však ich pocit ohrozenia nebrali do úvahy. Kvôli tomu sa pracovníci ambasády ocitli tvárou v tvár obrovskej presile prakticky bez väčšej ochrany.

Keby v oblasti nepôsobila skupinka „bezpečnostných analytikov“ (bývalých elitných mariňákov), nemali by žiadnu šancu. „Bezpečnostní analytici“ hodia za hlavu všetky odporúčané postupy a nariadenia a rozhodnú sa brániť ambasádu do poslednej kapky krvi.

Film, ktorý vznikol na motív rovnomennej knihy, približuje udalosti očami aktérov a len okrajovo zmieňuje politické pozadie príbehu, ktorý poukázal na tragické zlyhanie amerických tajných služieb. Jeho stredobodom je odvaha jedincov, ktorí urobili správnu vec napriek bezprostrednej smrteľnej hrozbe.

„Je to veľmi autentický zážitok. Kľúčoví operatívci, ktorí vtedy boli na mieste, hodnotia film veľmi pozitívne,“ prináša prvý divácky zážitok Mark Geist, ktorý bol pri natáčaní filmu poradcom a v Benghází si tiež prežil svoje.(CinemArt SK)

Prečo filmu dôverujeme?

Kráľ akčných scén, Michael Bay, tvrdí, že to je najrealistickejší film jeho kariéry. Dúfame, že boli jeho slová pravdivé.

V slovenských kinách od 04.02.2016

Zdroj: cinemart.sk
Snímka: youtube.com

TIP: Pre prechod na ďalšiu stranu použite tlačidlo NEXT v pravom hornom rohu.

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Peter Mader
Moja Funpage

Peter Mader

Peter sa veľmi rád venuje turistike, fotografovaniu a tvorbe videí.Je filmový a seriálový nadšenec. Jeho záľubou je tiež produkovanie vlastnej hudby. Na portál SMEAKTUAL.sk prispieva fotodokumentáciou svojich výletov či zaujímavosťami zo sveta kinematografie.
Peter Mader
Moja Funpage
1 2 3 4 5
Staršie príspevky:
kuchar telerano
Lajnu z Telerána rieši polícia. Kuchár sa stal hviezdou internetu

  Markíza s kuchárom rozviazala spoluprácu a prípad začala riešiť aj polícia. Internet má však z činu Ľuboša Herka (kuchára)...

Zavrieť