Farmárka ukrývala poklad. Fotku legendárnych štvancov predajú za milióny

0

 

Farmárka Sandy Mills sa už dlhšiu dobu snaží predať dedičstvo po svojej babičke Isabell. Je ňou fotografia, na ktorej je zachytený najznámejší štvanec divokého západu, Jesse James. 

Na fotke pózuje so svojim kumpánom a údajným vrahom Robertom Fordom. Ten ho mal zradiť pre vysokú odmenu, ktorá naňho bola vypísaná. Fotka mala vzniknúť, keď predkovia Sandy ukrývali štvancov na svojej farme. Isabell často fotku vyťahovala a rozprávala svojej vnučke príbehy.

Fotku dala Sandy 3 roky pred svojou smrťou v roku 2006. Chcela, aby ju predala a za peniaze kúpila pozemky. Bol tu však problém. Nikto neveril, že je na fotke naozaj Jesse James. Skoro 13 dlhých rokov sa Sandy snažila fotku predať, no keďže od nej neboli žiadne papiere ani dokumentácia, žiadny zberateľ ju nechcel kúpiť.

Nádej jej svitá až teraz. Sandy sa podarilo emailom skontaktovať Lois Gibson, forenznú analytičku z policajného oddelenia v Houstone a držiteľku Guinnessovho rekordu za najúspešnejšieho forenzného analytika. Tá použila najmodernejšiu technológiu, porovnala všetky dostupné fotky a záznamy, fragmenty z lebky, vzdialenosti medzi hornou perou a veľkosť očí. Zistenie bolo prekvapujúce. “Je to naozaj Jesse James,” tvrdí Lois Gibson.

Originálna Fotografia Zdroj: chron.com

Originálna fotografia Zdroj: chron.com

Bobby Livingston, viceprezident aukčnej siene v Bostone si myslí, že ak je fotka naozaj pravá, bude jej cena vysoká. Najcennejšiu fotografiu predali v roku 2011 a bola na nej ďalšia osoba stojaca mimo zákon, Billy Kid. Jej cena bola 2,3 milióna dolárov. Fotka Jesseho Jamesa a Roberta Forda by mohla byť vydražená za rovnakú, možno aj vyššiu cenu.

Sandy by chcela za peniaze kúpiť pozemky, ako chcela jej babka a postaviť na nich skleníky, v ktorých by chcela pestovať jedlo pre seba a svoju rodinu.

Galéria:

 

Zdroj: chron.com

Snímka: chron.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Peter Mader
Moja Funpage

Peter Mader

Peter sa veľmi rád venuje turistike, fotografovaniu a tvorbe videí.Je filmový a seriálový nadšenec. Jeho záľubou je tiež produkovanie vlastnej hudby. Na portál SMEAKTUAL.sk prispieva fotodokumentáciou svojich výletov či zaujímavosťami zo sveta kinematografie.
Peter Mader
Moja Funpage
Staršie príspevky:
iE1J.erika_judinyova_smotanka
Erika Judínyová sa stala hviezdou internetu. Pozrite sa prečo

  Známy tanečník a choreograf Laci Strike vytvoril zo slovenskej moderátorky skvelú tanečníčku len za jediný víkend. Zverejnil video, na...

Zavrieť