Drony budú ešte desivejšie. Kvôli telefónu vás nájdu kdekoľvek

0

 

Známa americká firma Amazon podala patentovú prihlášku, ktorá hovorí o novej funkcii pre drony. Lietajúci dron vás bude vedieť lokalizovať vďaka mobilu.

Môže sa to javiť ako napredovanie technológií, no niekedy to môže byť aj strašidelné. Amazon podal patentovú prihlášku, v ktorej popisuje svoju novú inováciu menom „Bring It To Me“, čo znamená v preklade „Prines mi to“. Drony by tak mali byť schopné preniknúť do mobilných telefónov spotrebiteľov za cieľom sledovať ich polohu v čase dodania tovaru.

Dron má lokalizovať vašu polohu na základe Wi-Fi signálu alebo vašej siete. Drony, inak nazývané aj bezpilotné lietadlá, Amazonu si údajne budú medzi sebou posielať napríklad environmentálne údaje o počasí či sile vetra, ktoré môžu ovplyvniť čas doručovania.

Tieto zariadenia už dávno vedia používať napríklad radary, kamery, rôzne čidlá či napríklad sonary. Navyše už existujú také drony, ktoré môžu byť osadené napríklad zbraňami. Zmiešanie všetkých týchto vymožeností dokáže v nejednej hlave vyvolať pochybnosti a prípadne strach, kam technológie smerujú.

Dron pre rýchlu zdravotnú pomoc Zdroj: libertaddigital.com

Dron pre rýchlu zdravotnú pomoc Zdroj: libertaddigital.com

Vývoj sa napriek tomu uberá aj dobrým smerom. Drony budú čoraz častejšie využívané záchrannými jednotkami či políciou.

Čo však mierne spomalí tieto technológie je skutočnosť, že Amazon a iné spoločnosti zatiaľ nedokázali získať potrebné povolenia na prevádzku doručovacích dronov. Tento fakt však nikdy vývoj nezastaví a našim ďalším generáciám bude slúžiť napríklad pri preprave zabudnutej školskej tašky do školy v priebehu vyučovania.

Znenie celého patentu si môžete prečítať v anglickom jazyku na tomto odkaze.

Zdroj: uspto.gov

Snímky: wallpapershome.com, libertaddigital.com

SmeAktal- redakcia - kariére

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
Deň matiek – Hľadáte najlepší darček? Poradíme vám, čo vybrať

  Každý chce pre svoju mamu v tento špeciálny deň len to najlepšie. Prezradíme vám, aké sú trendy v darčekoch...

Zavrieť