Doplnky stravy, ktoré vám pomôžu zvládnuť prichádzajúcu zimu. Vyberte si tie správne

0

 

Pripravte svoje telo na náročnú zimu. Odvďačí sa vám dvojnásobne. 

Každé telo potrebuje kvalitnú stravu, z ktorej získava tak dôležité vitamíny a minerály. V spolupráci s obchodom fitness.market vám prinášame prehľad základných doplnkov, ktoré posilnia vašu imunitu. Pretože najmä v zime sa nestravuje každý tak, ako by jeho telo potrebovalo.

Pomôžeme vám zorientovať sa v základných kategóriách výživových doplnkov.

(Kliknutím na červené odkazy sa dostanete na jednotlivé kategórie, kde sa vám zobrazia produkty, ktoré do nej patria)

1. Multivitamíny – Zmesi vitamínov a látok, rozdelené do optimálnych dávok, sú ideálne a najľahšie riešenie.

2. Vitamíny – Viete presne, ktorý vitamín vám chýba a chcete ho doplniť? Ste na správnom mieste.

3. Minerály – Jód, zinok, selén, vápnik či horčík. Ak ste napríklad chudokrvní, tak viete, že trpíte aj nedostatkom železa. Zamerajte sa na minerály.

4. Oleje – Tak ako každý automobil potrebuje olej, ani naše telá nie sú výnimkou. Každé telo, ktoré chceme udržať zdravé, potrebuje tuky/oleje. Hlavne zdravé tuky. Omega 3, 6, 9, rybie oleje, výťažky z lisovaných olejov z pupalky dvojročnej či ľanu alebo boráka?

Neviete si rady? Kliknite na kategóriu oleje a dozviete sa podstatne viac.

5. Trávenie – Očista a správne trávenie zabezpečí správny chod vašej vnútornej „domácnosti“. Verte či nie, vaše telo vám vráti všetko zlé či dobré, čo mu spravíte. A hneď dvakrát.

6. Imunita - Poruchy imunitného systému sú naozaj rôznorodé. Patria k nim príznaky ako opakujúce sa infekčné ochorenia, opakované herpesy, kožné ochorenia či chronická únava. Je v záujme každého predchádzať chorobám a svoju imunitu posilňovať.

7. Špecializované - Chcete otehotnieť, dobre spať či mať viac energie? V kategórii „špecializované“ nájdete práve vitamíny a minerály, ktorých zloženie je prepracované tak, aby pomohlo priamo v danej situácii.

Nechajte si poradiť

Doplnky stravy nemôžu nikdy nahradiť stravu. Sú však veľmi nápomocné pri doplnení práve tých látok, ktoré sa z jedla získavajú len ťažko. Ak si stále neviete rady, ktoré vitamíny a minerály sú pre vás najvhodnejšie, nechajte si poradiť profesionálom.

O tom, ako dostať dobré rady, ktoré vám pomôžu sa zorientovať, sa dočítate v článku Fitness nie je ľahký šport. Učte sa od profesionálov alebo kliknite na tento odkaz, v ktorom sa dozviete viac od profesionálneho trénera Ladislava Jankoviča.

Snímky: 2.bp.blogspot.com

 

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
IMG_0176
Ako z rozprávky. Slovenská pýcha predviedla neskutočné výhľady

  Jeden z najkrajších slovenských vrchov, Veľký Rozsutec, je v lete jednou z najvyhľadávanejších turistických destinácií. My sme sa ho rozhodli...

Zavrieť