Slovenský unikát. Kríž vysoký ako osemposchodová budova sme natočili dronom

0

 

Miléniový kríž, alebo aj jubilejný kríž, bol postavený na počesť dvojtisíceho výročia narodenia Ježiša Krista, na vrchu Vírovská, na rozraní štyroch dedín

Tento 27 metrov vysoký kolos (výška asi osemposchodovej budovy) s rozpätím ramien 9 metrov stojí medzi obcami Rybky, Oreské, Smrdáky a Rohov, neďaleko Senice. Rozšírená spodná časť kríža funguje ako kaplnka a na vybrané sviatky sa tu organizujú bohoslužby a púte.

Kríž Zdroj: B.J.R. Video

Kríž Zdroj: B.J.R. Video

V mieste kríženia ramien, vpredu aj zo zadu, sa nachádza reliéf, z piatimi farebnými holubicami, ktoré symbolizujú 5 svetadielov a okolo nich je nápis “Kristus včera, dnes, naveky”. Cestu ku krížu lemuje 14 menších krížov, ktoré predstavujú zastavenia krížovej cesty.

Reliéf kríža Zdroj: B.J.R. Video

Reliéf kríža Zdroj: B.J.R. Video

Ak vám dopraje počasie, naskytne sa vám výhľad na najvyšší vrch Malých Karpát (Záruby), na hrad Branč, ale aj na krásne farebné polia ktoré sa rozprestierajú na celom horizonte medzi okolitými dedinami.

Zdroj: B.J.R. Video

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Peter Mader
Moja Funpage

Peter Mader

Peter sa veľmi rád venuje turistike, fotografovaniu a tvorbe videí.Je filmový a seriálový nadšenec. Jeho záľubou je tiež produkovanie vlastnej hudby. Na portál SMEAKTUAL.sk prispieva fotodokumentáciou svojich výletov či zaujímavosťami zo sveta kinematografie.
Peter Mader
Moja Funpage
Staršie príspevky:
Fit do plaviek: cvičíme nohy a zadok

  S pribúdajúcimi stupňami na teplomere pomaly, ale iste zhadzujeme oblečenie a skracujeme jeho dĺžku. Lenže minisukne a plavky neschovajú...

Zavrieť