Dobitý Kličko padol. V ringu prehral po 11 rokoch a prišiel o titul

0

 

Britský boxer Tyson Fury porazil Vladimíra Klička a stal sa novým šampiónom. 

Včerajší večer má pre Ukrajinca Klička horkú príchuť. Po prvýkrát ho vyzývateľ porazil a obral o tituly. Novým šampiónom v ťažkej váhe sa stal 27-ročný Tyson Fury z Veľkej Británie, ktorý si odniesol štvoricu opaskov a navyše ďalších päť miliónov dolárov.

Kličko v tomto súboji prehral po 12 kolách na body a bol slabším súperom. „Bol veľmi rýchly, neveril som, že to takto dokáže. Nenašiel som jednoducho správnu zbraň proti nemu,“ uviedol Kličko po zápase, kde prehral s o dvanásť rokov mladším boxeristom.

Aj napriek tomu, že bol pred zápasom favorizovaný, tento zápas sa zapíše do histórie ako prerušenie 11 ročnej víťaznej šnúry a ako jeho štvrtá profesionálna prehra. A to z celkovo 68 súbojov. Kličko ale ihneď sľúbil odvetu.

Súboj roka sa odohrával na futbalovom štadióne v Düsseldorfe, kde pár hodín pre zápasom nechal Fury ešte vymeniť povrch. Zdal sa mu príliš mäkký. Pôvodne sa však mal súboj odohrávať už 24. októbra, no Kličko ho kvôli zdravotným ťažkostiam s lýtkom odložil.

Furymu sa rovnako pár dní pred zápasom nepozdávali rukavice, s ktorými mal boxovať. Po zápase uviedol, že sa mu splnil sen. Len na Klička sa mal špeciálne pripravovať pol roka.

Zdá sa, že mu to vyšlo. Každopádne napriek tomu, že odišiel ako víťaz, zarobil asi trikrát menej ako ukrajinská hviezda boxu. Síce Kličko odchádzal s krvavou tvárou a bez titulu, no s 18 miliónmi dolárov vo vrecku.

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Patrik Kováč
Podporte nás

Patrik Kováč

Robím to, čo ma baví, a preto som redaktorom portálu SmeAktual.sk
Patrik Kováč
Podporte nás
Staršie príspevky:
vyber 14
To najlepšie z kinematografie. Filmy, ktoré musíte vidieť #01

  Nezáleží na veku, krajine pôvodu, ani od žánru. Toto je výber tých najlepších, menej známych filmov, ktoré stoja za...

Zavrieť