Dlho očakávané SUV od firmy Tesla sa objavilo na cestách

2

 

Na kalifornských cestách sa objavilo kamuflované SUV Tesla Model X. Ako každé iné bude jazdiť vďaka Tesle zadarmo.  

Po konceptoch, predstavených na rôznych podujatiach už v roku 2012, sa na cestách konečne objavil Model X, ktorý aj napriek kamufláži ukázal, že sa na aute pár vecí zmenilo. Auto bolo natočené a odfotografované v malom mestečku Palo Alto, ležiacom neďaleko San Jose v Kalifornii. Je to aj sídlo mnohých technologických firiem.

Na titulnom obrázku je posledná verzia Modelu X, ktorá je vyobrazená aj na oficiálnej stránke spoločnosti. Zmeny na testovacom modeli si môžete porovnať sami na videu.

Tesla zvyšuje záujem

Tesla vypustila Model X len pár dní po nedávnom oznámení nových aktualizácií pre Model S, o ktorých si môžete prečítať aj u nás cez tento odkaz. Toto „náhodné zachytenie” testovaného vozidla jednoznačne zvyšuje záujem verejnosti. Nové SUV si je možné už predobjednať na stránkach Tesly.

Dodávané by malo byť začiatkom roka 2016 a za auto už teraz necháte zálohu vo výške päťtisíc dolárov. Keď bol prvýkrát odhalený dizajn nového SUV, už vtedy zákazníci ako rezerváciu zložili dokopy závratnú čiastku vo výške 40 miliónov dolárov.

Tesla Model X s maskovaním na cestách v USA.

Tesla Model X s maskovaním na cestách v USA.

Zdroj: teslamotors.com, youtube.com

Snímky: teslamotors.com, reprofoto youtube.com

 

 

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
Gmail na okuliaroch Magic Leap.
Okuliare, ktoré môžu zmeniť svet. Pozrite sa, ako

  Ďalší bežný deň v práci či doma môže v budúcnosti vyzerať úplne inak. Virtuálna realita posunutá zase o krok...

Zavrieť