Čo by ste si kúpili za miliardu? Slovenské video sa šíri internetom

0

 

Na projekt, ktorý mal zaručiť, aby sme nemuseli chodiť na úrady sa podľa IT profesionálov premrhali peniaze. 

„Čo by ste spravili vy, ak by ste mali miliardu eur?“, týmito slovami začína video, ktoré ukazuje, že obrovské prostriedky nemuseli by použité tým najlepším spôsobom. Za novým videom stojí slovensko.digital, pod ktorý sa podpísalo mnoho známych osobností IT scény na Slovensku. Napríklad Michal Truban (WebSupport), Rasťo Kulich (Google) či Michal Meško (Martinus).

„Slovensko od roku 2007 minulo na informatizáciu 900 miliónov eur. Úradníkom však stále robíme poštára a veľa sa nezmenilo. Končí sa rok 2015, máme internet v mobilných telefónoch, onedlho budú na cestách jazdiť elektrické autá bez šoféra a začíname sa rozprávať o hrozbách umelej inteligencie. Je najvyšší čas, aby aj štát využíval moderné technológie, a využíval ich rozumne,“ uvádza sa na stránkach kam odkazuje video.

Jeho výsledkom má byť začať vytvárať tlak a apelovať na vládu. Prostriedkom k tomu je možnosť podpísania verejnej výzvy, ako by malo Slovensko v 21. storočí fungovať.

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Patrik Kováč
Podporte nás

Patrik Kováč

Robím to, čo ma baví, a preto som redaktorom portálu SmeAktual.sk
Patrik Kováč
Podporte nás
Staršie príspevky:
Facebook vám po novom pomôže zabudnúť. Na vášho ex partnera

  Niekedy je lepšie nevidieť, nepočuť a nevedieť. Ak sa rozídete s vašim partnerom, Facebook vám pomôže zabudnúť. Prečítajte si ako. ...

Zavrieť