Čína zdvihla úroveň kopírovania telefónov. „Fejky“ ľuďom vyhovujú

0

 

Vyrábajú všetko, čo si u nich firmy zadajú. Majú na ne aj vlastné know-how. Navyše majú lacnú pracovnú silu a nespočetne veľa pracovníkov. Schopné telefóny však nemusia byť drahé. 

Čína je vyspelá krajina. Aspoň čo sa týka technológií na výrobu rôznych zariadení. Veď práve renomované firmy im v tom pomáhajú. Mnoho z nich si dáva svoje smartfóny, motorky či iné produkty vyrábať práve tam. Prečo je tomu tak, vie asi každý.

Vadí, nevadí?

Niekto ich miluje a niekto nenávidí. Niektorí používatelia si potrpia na značku, iní na funkčnosť a niekto zase napríklad na prestíž. Sú ľudia, ktorým dodnes vyhovujú tlačidlové telefóny. Sú aj takí, ktorí si radi zakúpia jednu z napodobenín a dokážu s ňou plnohodnotne existovať.

Prečo? Jediná odpoveď na túto otázku je pravdepodobne cena. Na tomto videu je klon iPhone 6s, ktorý vyzerá celkom totožne.

Ide? Telefonuje? Dostanem sa na internet? Áno! Pravdepodobne všetky čínske telefóny majú operačný systém Android. Je lacný, výrobcovia ho nemusia vyvíjať a dá sa použiť na všetko od osvetlenia záchodovej misy až po špičkovú techniku.

Pridať pár plastov, pekný dizajn inšpirovaný profíkmi, pár súčiastok a voilà, máme telefón.

Kopírovanie sa zdokonalilo a cena šla dolu

Zabudnite na anténu, škaredé ikony, nefunkčné aplikácie či TV tuner, tak ako tomu bolo ešte do nedávna. Výrobcovia začali robiť pomerne normálne a podobné telefóny, ktoré sú od svojich vzorov niekedy na nerozoznanie. Stále však platí, že 95% týchto telefónov dokáže fungovať s dvomi SIM kartami.

Zatiaľ čo ľudia nosia falošné topánky Converse, ktoré v poslednej dobe doslova zaplavili slovenský trh, niekomu je to proti srsti a radšej si kúpi originál. Kým fanúšik firmy Apple zaplatí za aktuálny model iPhone 6s asi 739 eur, „nefanúšikovi“ bude stačiť mnohonásobne menej. Asi 35 eur. Na výber dostane farby, ktoré ponúka aj samotný Apple.

Z vonku budú oba telefóny skoro totožné, no rozdiel sa pozná hneď po odblokovaní. Jeden požíva iOS a jeden Android. Užívateľ kópie bude mať však aj iný procesor, obrazovku či vnútornú a operačnú pamäť. Pri telefónoch, ktoré používajú Android aj normálne, bude rozpoznanie ešte ťažšie.

Na videu je možné vidieť, že si bez problému dokážete zaobstarať rôzne telefóny, a to už od 25 dolárov. Tak čo? Originál alebo kópia? V budúcom článku prinesieme výber najzaujímavejších čínskych telefónov, ktorých kúpu sa oplatí zvážiť.

Zdroj: youtube.com

Snímky: youtube.com, reprofoto youtube.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
mrkvový koláč (Snímka: SmeAktual.sk)
Superrýchly koláč, na ktorý vám stačí len 5 prísad

  Prinášame vám skvelý tip na recept, ktorý vám zaberie maximálne 15 minút. Navyše nemusíte utekať do obchodu a kupovať...

Zavrieť