Chcete perfektnú pamäť? Toto sú tipy pre vás

0

 

Dobrá pamäť závisí od mnohých faktorov, ako napríklad váš zdravotný stav či vitalita vášho mozgu. Ako pracujúci človek, študent pripravujúci sa na skúšku či senior, ktorý sa snaží posilniť svoju šedú kôru, určite oceníte rady pre zlepšenie svojich pamäťových schopností. Inšpirujte sa.

Keď cvičíte telo, cvičíte mozog

Telesné cvičenie všeobecne zvyšuje prísun kyslíka do mozgu a znižuje riziko ochorení, ktoré vedú k strate pamäti, ako napríklad kardiovaskulárne ochorenia či cukrovka. Je potrebné vykonávať pravidelnú fyzickú aktivitu aspoň dva až trikrát týždenne.

Nezanedbávajte spánok

Nedostatočný spánok vedie k tomu, že váš mozog nefunguje na plný výkon. Z toho dôvodu je vaša kreativita či schopnosť riešiť problémy ohrozené. Vašu pamäť preto môže zásadným spôsobom zlepšiť kvalitný nočný odpočinok. Vyskúšajte naše tipy pre dokonalý spánok na tomto odkaze.

Snímka: uchealth.com

Smiech je najlepší liek

Áno, toto platí aj pre váš mozog a pamäť rovnako, ako telo. Na rozdiel od emocionálnych reakcií, ktoré sa sústreďujú len na určité oblasti mozgu, smiech zapája oveľa viac jeho častí. Obklopte sa v práci veselými obrázkami či fotkami vašich blízkych. Alebo si jednoducho zmeňte pozadie obrazovky na také, ktoré vás aj v smutnom okamihu rozosmeje.

Palivo potrebuje aj mozog

Samozrejme nesmieme zabudnúť ani na zdravú stravu a potraviny, ktoré obohatia vaše telo o potrebné látky. Znížiť riziko straty pamäti vám pomôžu napríklad omega-3 mastné kyseliny, nachádzajúce sa v rybách či vlašských orechoch. K lepšej kondícii vám prispeje tiež zelený čaj obsahujúci látky, ktoré chránia vaše mozgové bunky pred ich poškodením. Inšpirujte sa zdravými potravinami, ktoré napomôžu k lepšej činnosti vášho mozgu. Nájdete ich na tomto odkaze.

Snímka: simplyscratch.com

Cvičte si mozog

Ako praktické precvičovanie mozgu môžeme považovať akúkoľvek činnosť , ktorá je pre vás neznáma. Či už sa začnete učiť nový jazyk, hrať na hudobný nástroj, alebo riešiť náročnejšie krížovky a hlavolamy. V každom prípade by vám to malo priniesť úžitok aspoň v podobe zábavy.

Zdroj: helpguide.org

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail

Veronika Polanská

Na SmeAktual.sk sa venuje módnym trendom či dobrému jedlu. Veľmi rada cestuje a spoznáva nové zákutia sveta. Zameriava sa na témy v oblasti zlepšovania kvality života. Zdravá výživa, šikovné recepty či vecné rady sú pre Veroniku záľubou.
Staršie príspevky:
Taylor Swift (Snímka: heart.co.uk)
Taylor Swift prevalcovala svoje spevácke kolegyne. Stala sa najlepšou umelkyňou

  Jedno z najvýznamnejších hudobných ocenení, Billboard Music Awards, predstavilo víťazov pre rok 2015. Taylor Swift v rebríčku ocenených dominuje. Prestížne podujatie...

Zavrieť