Budúci zubár ukázal, ako si doma vytrhnúť zub. Takmer bezbolestne

0

 

Tento chlapík študuje zubné lekárstvo. Vedieť, ako na to však nestačí. Treba prekonať strach a nabrať odvahu

Odvážlivec menom Jesper Ryltoft, študuje zubné lekárstvo v Dánsku. „Som študent zubného lekárstva, mal som profesionálne nástroje a na celý zákrok dohliadal zubár“, hovorí Jesper.

Teraz sa rozhodol ukázať, ako je možné si vytrhnúť zub napríklad v pohodlí domova a sám. Avšak pokúšať sa o podobný kúsok doma nikomu neodporúčame.

Osmičky, známe aj ako zuby múdrosti

Sú to zuby, pre ktoré neplatia žiadne pravidlá. Existujú takí, ktorým zuby múdrosti ani nezačali rásť a tiež takí, ktorým narastú aj malé deviatky. Niekedy tieto zuby vedia riadne komplikovať život. Niekedy ho však vedia aj uľahčiť. Napríklad, ak sa použijú na uchytenie mostíka. Viac však dokážu uškodiť. Prerezávajú sa najčastejšie okolo 17. a 25. roku života.

Častokrát sa ťažko trhajú

Sú to predsa stoličky. Presne tretie stoličky v poradí. Niekedy vedia ostať celé uložené v kosti. Napríklad také sa volajú ležaté osmičky.

Variácie, ako môžu rásť zuby múdrosti Zdroj: thedentalcentrelondon.com

Variácie, ako môžu rásť zuby múdrosti Zdroj: thedentalcentrelondon.com

Tento odvážny budúci zubár však nemal až taký problém. Rozhodol sa, že si zub vytrhne sám. Musíme uznať, že to, čo vytiahol, bol riadny kus zubu.

Zdroj: youtube.com

Snímky: youtube.com, deviantart.net, thedentalcentrelondon.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
Lev (snímka: abc.com)
Američanka porušila zákaz na Safari. Otvorila okno a zabila ju levica

  V juhoafrickom parku si mala turistka otvárať okná kvôli lepším fotografiám. Doplatila na to životom Počas návštevy špeciálneho safari-parku...

Zavrieť