Bratislava sa prenesie do minulého storočia. Ovládnu ju remeslá a tance

0

 

V uliciach Starého mesta môžete cez víkend stretnúť hrnčiarov, kováčov, tkáčky, drevorezbárov, drotárov a mnoho iných ľudovoumeleckých výrobcov. Svoje výrobky vám predvedú v tradičnej aj novej dizajnovej forme na jubilejnom ročníku festivalu Dňa majstrov, ktorý sa bude konať 5.-6. septembra v Bratislave.

Kto hovorí, že dnes už na ulici hrnčiara alebo drotára nestretnete? Počas víkendu ich na Hviezdoslavovom námestí bude hneď niekoľko. Najlepší majstri z celého Slovenska počas festivalu Dňa majstrov predvedú svoje remeslo a ponúknu návštevníkom svoj najkvalitnejší sortiment výrobkov.

Okrem tradičných výrobcov sa predvedú aj mladí dizajnéri, ktorí sa neboja skombinovať tradíciu s modernými prvkami, a tak zaujať nielen funkčnosťou, ale aj dizajnom.

Ako každoročne, aj tento rok bude tým najšikovnejším výrobcom udelený titul majstra ľudovej umeleckej výroby a spoznáme aj majstrov za rok 2015. Bohatý program čaká aj deti. Aj tento rok môžu navštíviť obľúbené tvorivé dielne, bábkové divadlo, drevený kolotoč, vystúpenia detských folklórnych súborov a školu tanca.

Na svoje si prídu aj budúce nevesty a ženy, ktoré milujú tradičnú módu. Módna prehliadka „Vydáva sa ďiovča“ zaujme svadobnými šatami inšpirovanými ľudovými krojmi, ako inak, v sprievode tancov folklórnych súborov Váh, Detva a tanečnej skupiny CreDance.

Návštevníkov čaká vystúpenie folklórnych súborov a hudobných skupín. Zdroj: uluv.sk

Návštevníkov čaká vystúpenie folklórnych súborov a hudobných skupín. Snímka: uluv.sk

Celé podujatie bude sprevádzať bohatý hudobno-tanečný program, ochutnávky tradičnej kuchyne a exteriérová výstava ÚĽUV vo fotografii na Hviezdoslavovom námestí. A tento ročník bude skutočne výnimočný. Festival Dňa majstrov oslavuje 25 rokov a hlavný organizátor podujatia – ÚĽUV na Slovensku pôsobí už neuveriteľných 70 rokov.

Festival ponúkne naozaj bohatý program Zdroj: uluv.sk

Festival ponúkne naozaj bohatý program Snímkaj: uluv.sk

Archív a fotodokumentáciu z podareného minulého ročníka môžete nájsť v tomto odkaze.

Zdroj: uluv.sk

Snímky: uluv.sk, youtube.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Dominika Mészárosová

Dominika Mészárosová

Dominiku priatelia poznajú ako „profesionálnu kávičkárku“. Preto sa zaoberá témami, ktoré sa dajú preberať pri rannej káve. Móda, kultúra a zdravie sú témy, ktorým sa na SMEAKTUAL.sk venuje najradšej. Jej srdcovkou je cestovanie a v budúcnosti by chcela prebádať svet a spoznať rozličné kultúry.
Dominika Mészárosová
Staršie príspevky:
All Bikers Rally sa tento rok predlžuje. Trvať bude aj počas jesene

  Využite chladnejšie dni a vyhrajte Harley Davidson. Súťaž je predĺžená až do polovice októbra. Neutíchajúce prosby súťažiacich o predĺženie...

Zavrieť