Chytí zlodeja na mieste činu. A všetko vám pošle do mobilu

0

 

Inteligentný bezpečnostný systém, ktorý vás bude poznať.

Spoločnosť Canary predstavila novinku, ktorá bude inteligentne strážiť váš majetok. Zabudnite na bežné alarmy, toto je prístroj pre 21. storočie.

Nenápadný alarm upúta technológiami, dizajnom, cenou, ale hlavne jednoduchosťou. Tento all-in-one prístroj stačí umiestniť na miesto, kde sa najviac pohybujete, pripojiť na dostupnú WiFi sieť a on už všetko ostatné urobí za vás. Toto je celá  inštalácia. Vďaka tomu ju je možné prenášať aj medzi viacerými miestami.

Prístroj po nainštalovaní zanalyzuje všetky rôzne špecifikácie, rovnako sa naučí denný rytmus vášho domu. Teda spozná, kedy chodíte do práce, kedy z práce a či máte domáce zviera. Takto bude vedieť, kedy má poslať varovnú notifikáciu na váš mobil a kedy je prítomnosť osoby v dome v poriadku.

Cez smartfón je taktiež možné sledovať, čo vidí kamera. A to prakticky kedykoľvek, aj v situáciách, kedy nie je evidovaný žiadny poplach. Informácie sa ukladajú a zálohujú aj na cloud.

Sledovanie videa zachyteného systémom Canary   Zdroj: canary.is

Sledovanie videa zachyteného systémom Canary Zdroj: canary.is

Keďže toto je špeciálny alarm, dokáže merať napríklad kvalitu vzduchu, teplotu alebo dokonca vlhkosť. Môže byť veľmi nápomocný napríklad rodinám s deťmi. Tieto hodnoty je možné sledovať cez aplikáciu vo vašom smartfóne.

Dostanete na výber

Po zaznamenaní deja, ktorý nie je bežný, vám prístroj pošle natočené video v HD kvalite. Situáciu môžete rovnako sledovať naživo. Máte však na výber z viac možností, ako s poplachom zaobchádzať. Spustíte sirénu a Canary kontaktuje políciu, automaticky zapnete tiesňový hovor, napríklad susedovi, alebo jednoducho poplach ignorujete, pretože vidíte, že v dome je len dcéra, ktorá si zabudla kľúče.

Aplikácia pre smatfóny obsluhujúca Canary Zroj: canary.is

Aplikácia pre smatfóny obsluhujúca Canary Zroj: canary.is

Neporovnateľná cena oproti bežným bezpečnostným prvkom

Cenovka je necelých 250 dolárov a je možné ho objednať napríklad v Amazone. Nedá sa však povedať, že tento all-in-one prístroj pokryje tak širokú škálu ako bežné systémy. Prístroj môžete zakúpiť v troch rôznych farbách – bielej, čiernej a striebornej. Technické špecifikácie si môžete pozrieť tu.

Zdroj: canary.is

Snímky: canary.is

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
Posledné Buggati Veyron. Snímka: YouTube.com
Takto vzniklo historicky posledné Buggati Veyron

  Od roku 2005 sa vyprodukovalo presne 450, a to v desiatkach rôznych verzií. Buggati Veyron sa považuje za to najlepšie,...

Zavrieť