Beštia od firmy Brabus. Necelých 700 koní čistej brutality

0

 

Autá od spoločnosti Mercedes-Benz sú často klenotmi medzi automobilmi. Ešte väčšie cestné beštie sa z nich stávajú, keď si ich do rúk vezmú firmy, ktoré sa živia ich upravovaním. 

Mercedes-AMG GLE 63 S 4MATIC kupé netreba ani predstavovať. Toto auto má v sériovej výbave 5,5 litrový motor V8 s výkonom krásnych 585 koní. Vo verziách AMG nenájdete nezmyselnú, deväť-stupňovú prevodovku, ale 7-stupňovú prevodovku AMG SpeedShift Plus, ktorá dokáže prenášať takýto výkon omnoho pohodlnejšie.

Auto v tejto výbave a prevedení momentálne dostanete za cenníkovú cenu vyše 127 tisíc eur.

Je to pre vás málo? Brabus to vyrieši

Zobrať si do parády už tak parádne auto nie je sranda. Brabus je však firma, ktorá takéto projekty robí pomerne bežne, dokonca sa nimi živí. Tentokrát do tohto auta dostali kit s názvom B63S 700, po ktorom aj pomenovali auto.

Výkon napumpovali až do výšky 690 koní. Nezmenil sa však len motor a motorový priestor, ale aj exteriér a interiér. Každá zmena tomuto autu pridala na osobitosti a hlave ešte viac podtrhla jeho už tak agresívny charakter.

Svojou rýchlosťou z nuly na sto kilometrov takto predbehne aj BMW X6 M. Potrebuje len 4 sekundy. Verzia AMG bez úpravy od Brabusu sa mu len vyrovná (4,2 sekundy). Jeho maximálna rýchlosť je limitovaná na rovných 300 km/h.

Firma Brabus sa ako jediná venuje aj tuningu elektrických áut Tesla Model S. Do nich pridávajú napríklad zvuky z reálnych áut.

Zdroj: brabus.com

Snímky: brabus.com, mercedes-benz.sk

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
Paríž
Takto prebehol najhorší útok v Paríži. O život tu prišlo 89 ľudí

  Len tri hodiny trvalo obliehanie sály v divadle Bataclan, no svedkovia tu zažili peklo. Je dvadsať minút pred desiatou...

Zavrieť