Barcelona vyhrala Ligu majstrov. Porazila Juventus 3:1

0

Španielsky klub má tento rok na konte cenné tri víťazstvá. Vyhrala španielsku ligu, národný pohár a napokon aj celú Ligu majstrov.

Výborné derby a zápas, ktorý ukončil tretím gólom až v siedmej nastavenej minúte Neymar. Tohto ročné finále Ligy majstrov sa odohrávalo v Berlíne, kde sa stretol Juventus Turín a FC Barcelona. A práve španielsky klub sa na konci tešil z výhry trofeje Ligy majstrov. A to už po piatykrát. Naposledy v roku 2011.

Zápas nečakane otvoril už v štvrtej minúte Rakitič z FC Barcelona a odpoveď na jeho gól prišla až v 55. minúte od Morata z Juventusu. Následne si futbalisti Luisa Enriqueho, trénera FC Barcelona, zobrali pomaly zápas do svojich rúk.

A tak v 68. minúte skóroval Suarez a pár minút po ňom aj Neymar. Gól mu ale rozhodcovia neuznali – hral rukou. Mladý Neymar sa však svojej víťaznej chvíle dočkal. A to v prepadovej akcii v 97. minúte, kde premenil a spečatil víťazstvo na 1:3 pre Barcelonu. Zápas rozhodca už ihneď po góle ukončil.

Juventus, ktorý zrejme ani len na začiatku sezóny nečakal, že sa objaví až vo finále, odviedol výborný výkon. Vo finále im navyše chýbal skúsený obranca Giorgio Chiellini.

Katalánsky tím sa naopak v poslednom zápase rozlúčil s Xavi Hernandez. Ten od novej sezóny začína v novom klube. Bude hrať za katarský klub Al-Saddu.