Auto s najmenšou spotrebou na svete má Peugeot

0

 

Peugeot 208 dosiahol v teste spotreby paliva neuveriteľný výsledok. Auto však nebolo nijak upravované, šlo o sériovo vyrobené vozidlo. 

Odhalenie novej faceliftovej verzie Peugeotu 208 z trnavského závodu PSA prinieslo so sebou zmeny. Jedna však v poslednej dobe zarezonovala najviac. Malý, slovenský hatchback dokázal v sledovanom teste spraviť najlepšiu spotrebu. Jazdil za 2,0 l / 100 km. A to všetko aj bez pomoci elektrického motora.

“Dvestoosmička” tak prešla na jednu nádrž 2 152 kilometrov (na vzdialenosti 2 152 km spotrebovala 43 litrov nafty). Týmto výsledkom Peugeot 208 stanovil nový rekord spotreby paliva na dlhé trate. Na všetko dohliadali odborníci z testovacieho centra UTAC. Test sa konal na testovacom okruhu Belchamp vo Francúzsku.

Rekord dosiahli s dieselovým motorom 1.6 BlueHDi 100 S&S

Použité auto malo päťstupňový manuál. Samotný test trval 38 hodín. Jazdci sa striedali po troch až štyroch hodinách jazdy. Priemerná rýchlosť bola podľa videa 56,6 km/h. Peugeot 208 s týmto motorom tak potvrdil, že stanovená kombinovaná spotreba 3,0 l/100 km je reálne dosiahnuteľná aj v bežnej prevádzke.

Pozrite si video zo samotného testovania.

Ak sa vám nová faceliftová verzia “dvestoosmičky” páči, pozrite si ďalšie video z oficiálneho predstavenia.

Zdroj: peugeot.com

Snímky: youtube.com, peugeot.com

 

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
Štýlové oblečenie, ktoré vám toto leto nesmie v šatníku chýbať

  Trendy sa menia stále rýchlejšie a málokto sa stíha včas adaptovať. Pozrite si nadchádzajúci trend, ktorý na Slovensko ešte...

Zavrieť