Audi vyrába konkurenta pre Teslu. SUV s rekordným dojazdom

0

 

Novinka príde už v roku 2018 a dostane nové označenie Q6.

Bude to prvé elektrické SUV pre Audi a obrovský konkurent pre revolučnú Teslu. Práve americká automobilka Tesla má uviesť už tento rok na trh svoj nový model s označením Model X. A bude to SUV, ktoré v prípade najdrahšej verzie prejde až takmer 500 kilometrov. Samozrejmosťou bude nabíjanie zadarmo či moderný kokpit.

Informácie o Tesla Model X sme vám priniesli v tomto článku.

Audi však nechce nechať trh s elektromobilmi len Tesle, a tak už v roku 2018 predstaví novinku. A tým bude čisto elektrické Audi Q6 s dojazdom 500 kilometrov. Potvrdil to na autosalóne v Šanghaji CEO Audi, Rupert Stadle pre autoexpress.co.uk.

Má to byť športovo naladené SUV. Svojou veľkosťou sa postaví, rovnako ako podľa označenia, medzi model Q5 a obrovskú Q7. „Verte, že prémioví zákazníci si radi priplatia, keď vedia, že urobia niečo pre životné prostredie,“ povedal ďalej Stadle.

Cenovka novej Q6 teda nebude kvôli technológiám najnižšia. Dá sa očakávať, že bude začínať pravdepodobne niekde okolo 70 tisíc eur.

Podľa šéfa Audi budú ich nové batérie natoľko vyspelé, aby dokázali prejsť stovky kilometrov a dovolia super-rýchle dobíjanie. Ťahákom pri tomto aute môže byť aj Čína, kde sa aktuálne stavajú supernabíjačky (klasické, nie od Tesly), približne každých 50 kilometrov na 17 tisícoch kilometrov rýchlostných ciest, ktoré sú v krajine.

Zdroj: autoexpress.co.uk

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Patrik Kováč
Podporte nás

Patrik Kováč

Robím to, čo ma baví, a preto som redaktorom portálu SmeAktual.sk
Patrik Kováč
Podporte nás
Staršie príspevky:
Droppie (Snímka:Droppie.com)
Mladí Slováci vymysleli sociálnu sieť a dobývajú Ameriku

  Len pár mesiacov po spustení služby majú tisíce používateľov a teraz ukazujú svoje novinky v Spojených štátoch.  Slovenská sociálna...

Zavrieť