Apple spúšťa novú revolúciu. Pochováva SIM karty

0

 

Nový iPad má novinku, ktorú Apple doteraz neprezradil. Vlastnú Apple SIM.

Počas tlačovej konferencie to nikto z Applu neprezradil, Apple SIM si všimli až novinári. Nenápadná novinka zabezpečí to, že SIM kartu daného operátora vlastne už nebudete potrebovať. Univerzálna SIM karta zaistí, že si v ponuke len kliknutím na obrazovke vyberiete toho, ktorého používate alebo chcete používať. Všetko potrebné následne prebehne na pozadí.

IMG_4083-0.JPG

Apple tak chce odbúrať návštevy predajní a dostať sa do štádia, kde napríklad prídete do zahraničia a vyberiete si miestneho operátora. Následne tak zabránite poplatkom za roaming, prípadne jednoduchšie zmeníte operátora aj vo svojom štáte. Prvé správy o podobnej SIM karte sa objavili už v roku 2010, vtedy však zrejme pod tlakom zo strany operátorov, ktorí predávajú jeho telefóny, Apple túto službu nepriniesol.

Tento krok však môže znamenať viac než obchádzanie operátorov. Podľa Financial Times môže Apple pomaly pracovať na spustení vlastných mobilných služieb. Fyzické siete operátorov by využíval podľa dohody.

Analytik Maurice Patrik zo spoločnosti Barclay uviedol pre ft.com, že je presvedčený, že rovnaká technológia je už integrovaná aj do aktuálneho telefónu iPhone 6 a iPhone 6 Plus. A ak sa Apple dostane na určitú kritickú úroveň, môže zlomiť odpor operátorov a predstaviť vlastné služby.

Apple na tomto projekte pracoval už roky, je však možné, že na niečom podobnom už pracuje aj Samsung. Technológia sa však môže ešte roky naťahovať, aby mala svoje skutočné využitie. Nie po technickej stránke, ale kvôli stretu záujmu Applu s telekomunikačnými spoločnosťami.

SIM karta, ktorú Apple dal do svojich tabletov, však nedokáže prenášať hlas, len dátové služby. Aj zrejme preto ju mohol „s dovolením operátorov“ do svojich nových tabletov iPad integrovať.

Špeciálna SIM karta bude fungovať len v Spojených štátoch amerických a vo Veľkej Británii. Nie tablety, ale táto novinka, ktorú prakticky Apple ani nespomenul, je najväčšou inováciou, ktorá sa v ten večer objavila.

Zdroj: cnet.com, ft.com

 

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Patrik Kováč
Podporte nás

Patrik Kováč

Robím to, čo ma baví, a preto som redaktorom portálu SmeAktual.sk
Patrik Kováč
Podporte nás
Staršie príspevky:
The-Yerka-Project-798x350main
Neukradnuteľný bicykel

  Každý z Vás už určite vie, ako najjednoduchšie prispieť k čistote životného prostredia a zároveň ušetriť nejaké to eurko...

Zavrieť