Apple má najlacnejší iPhone v histórii. A prekonal konkurenciu

0

 

iPhone SE. To je nové meno v starom a elegantnom dizajne, ktorý teraz dostal špičkový hardvér. 

Posledná tlačová konferencia spoločnosti Apple priniesla viacero noviniek. Americký gigant znížil cenu Apple Watch na 299 dolárov či priniesol úplne nový iPad Pro s 9,7 palcovou uhlopriečkou. Najväčšou novinkou sa však stal očakávaný iPhone SE.
Za podivným názvom sa ale skrýva obrovské a najmä príjemné prekvapenie. Do obľúbeného dizajnu, ktorý sa vyznačuje ostrými hranami a navyše sa doteraz považuje za najlepší v generácií iPhonov, vtesnal Apple vnútornosti z iPhonu 6s.
Teda ak doteraz máte iPhone 5s a hľadáte niečo nové, nemáte nad čím uvažovať. iPhone SE dostal štvorpalcovú obrazovku, najnovší čip Apple A9, ktorý má aj iPhone 6s, či dokonca rovnaký fotoaparát.
Ten má 12 Mpx a dokáže zachytávať 4K video. Predná kamera má 5 Mpx a špeciálny blesk na tmavé snímky. Podobne ako pri najnovšom iPhone sa pri blesku rozsvieti predná obrazovka.
iPhone SE, snímka: Apple

iPhone SE, snímka: Apple

Ďalším vylepšením je batéria, ktorá má lepšie špecifikácie, novší senzor Touch ID na rýchle odomykanie telefónu či podpora nových štandardov na prenos dát.  To znamená, že iPhone SE dokáže spolupracovať s väčším množstvom LTE sietí alebo jeho prenosy dát budú výrazne rýchlejšie ako v prípade iPhonu 5s.
Vďaka týmto špecifikáciám sa môže iPhone SE pokojne porovnávať s iPhonom 6s. Má výborný výpočtový, ale aj grafický výkon. Navyše bude dostupný v štyroch farbách. A teda iPhone SE dostanete v zlatej, šedej, striebornej, ale aj rúžovej farbe.
Najväčšie prekvapenie si však Apple nechal na koniec, kde ukázal, že za základnú 16 GB verziu bude chcieť 399 dolárov. Avšak cena v Európe nebude porovnateľná a oproti tej americkej je vyššia. iPhone SE bude mať cenovku v Európe nastavenú na 489 eur. Čo síce nie je málo, no robí to z neho ten najlacnejší iPhone v histórii.

Nájdi si minútku a pomôž študentke pri diplomovej práci. Ďakujeme za pomoc.

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Patrik Kováč
Podporte nás

Patrik Kováč

Robím to, čo ma baví, a preto som redaktorom portálu SmeAktual.sk
Patrik Kováč
Podporte nás
Staršie príspevky:
iPhone SE (koncept), snímka: youtube.com
Zajtra sa predstaví iPhone, po ktorom ľudia túžia

Pôjde proti prúdu a ukáže opäť telefón v „malom balení“ so špičkovým výkonom. Takto má vyzerať iPhone SE.  Áno, zabudnite...

Zavrieť