Apple chce zničiť Spotify. Kvôli tomu, že prehráva hudbu zadarmo

0

 

Apple má pred sebou novú kauzu. Jeho vedienie sa má snažiť zničiť Spotify. Konkrétne jeho bezplatnú verziu. Pripravovať si tak má pôdu pre svoju novú službu – Beats Music. 

Spoločnosť Apple, ktorá chystá oživenie služby na prehrávanie hudby cez internet s novým názvom Beats Music, má tlačiť a žiadať významné vydavateľstvá, aby prestali podporovať Spotify. Podnet už dostalo aj americké Ministerstvo spravodlivosti a Federálna obchodná komisia. Správu priniesol portál theverge.com

Spotify je známa švédska hudobná služba, ktorá ponúka streamovanie hudby od vybraných vydavateľstiev. Používateľ si tak môže prehrávať vybrané zoznamy skladieb bez nutnosti ich ukladať do svojho zariadenia. Je to rýchly a populárny spôsob počúvania hudby.

Apple Beats Music draft Zdroj: digitaltrends.com

Apple Beats Music draft Zdroj: digitaltrends.com

Táto aplikácia má momentálne 60 miliónov používateľov, no len 15 miliónov z nich si za hudbu aj platí. Práve v týchto číslach má Apple vidieť svoje budúce zisky. Hlavným cieľom je vraj to, aby vydavateľstvá neobnovili zmluvy o poskytovaní hudby zadarmo. Pri spustení nového Beats Music v júni 2015 by tak používateľom neostávalo nič iné, ako si zaplatiť. Apple má dokonca za túto protislužbu vydavateľstvám ponúkať aj peniaze. Všetko sú to však zatiaľ len dohady a vec vyšetrovania.

Svoje požiadavky majú cieliť na vydavateľstvá a tiež na YouTube

Apple mal oslovili aj gigantov ako Universal Music Group a chcieť zakázať, respektíve nedávať svoje videá a hudbu na server YouTube. Používatelia ich tam tak môžu počúvať a sledovať zadarmo.

Spoločnosť Apple sa pred médiami zatiaľ k obvineniam nevyjadrila. V súčasnosti už prevádzkuje službu, ktorá dovoľuje počúvať – streamovať hudbu cez internet, no nedočkala sa masového úspechu. Samozrejme, je spoplatnená. Svojou novou službou chce zmeniť trh. Ukazuje sa tak aj dôvod, prečo spoločnosť Apple minulý rok kúpila Beats za tri miliardy eur.

Beats Music reklama Zdroj: digitaltrends.com

Beats Music reklama Zdroj: digitaltrends.com

Apple láka svetových umelcov

Aktivita Apple má však úspech. Exkluzívne práva na streamovanie má už napríklad od Taylor Swift či známu Florence and the Machine. Zaujímavosťou je, že Taylor Swift prednedávnom vystúpila zo Spotify a službu obvinila, že jej platila za prehrávanie jej skladieb málo peňazí. Udalosť bola ostro sledovaná najmä v USA, kde pôsobí väčšina svetových umelcov.

 Zdroj: digitaltrends.com, theverge.com

Snímky: digitaltrends.com, thumbupthumbdown.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
Poradíme, ako odletieť na nákupy do Milána za necelých 10 eur

  Špeciálne ponuky a akcie je to, čo vždy priláka mnoho cestujúcich. Našli sme pre vás neodolateľnú ponuku od leteckej...

Zavrieť