Appka, ktorá zmení ranné peklo na idylku. Vďaka sledovaniu

0

 

Mávate ťažké rána a neviete sa prebudiť? Máme pre vás aplikáciu, ktorá zmení ranné trápenie na pohodlné prebúdzanie. 

Hovoríme o aplikácii menom Sleep Cycle alarm clock, ktorú vyrobila spoločnosť Northcube. Tento jednoduchý doplnok má za úlohu monitorovať váš spánkový cyklus a zobudiť vás práve tak, aby ste boli čo najviac spokojní a čulí.

Je to jednoduché, no efektívne

Pred uložením sa k spánku si zapnete túto aplikáciu a telefón položíte pod vankúš alebo vedľa seba tak, aby mohol zaznamenávať vaše pohyby. Na budíku si nastavíte čas, od kedy do kedy chcete vstávať. NIe je to však jediný čas, ktorý budete nastavovať. Rozhodujúci je ten, kedy najneskôr chcete vstávať.

Najlepšie umiestnenie smartfónu Zdroj: sleepcycle.com

Najlepšie umiestnenie smartfónu Zdroj: sleepcycle.com

Ako a prečo to funguje

Sleep Cycle sa bude od vás učiť, ako spíte a bude vám robiť štatistiky. Meraním otrasov počas vášho spánku bude vedieť, kedy spíte alebo sa len na posteli prehadzujete. Ak príde čas na budík, ktorý máte nastavený v rozmedzí napríklad pol hodiny, aplikácia počká práve na chvíľu, kedy zaznamená najviac pohybu a práve vtedy vás zobudí. Výsledkom zobudenia sa v najplytšej fáze spánku je pocit čerstvosti a pocit úplného odpočinku.

Určite poznáte ten moment, kedy vás prebudí napríklad telefonát a vy ste v hlbokom spánku. Cítite sa neoddýchnutí a nervózni, čo sa s vami bežne ťahá počas celého dňa. Normálny budík vám, na rozdiel od Sleep Cycle, pomerne bežne spôsobuje to isté.

Nastavenie budíku Zdroj: sleepcycle.com

Nastavenie budíka Zdroj: sleepcycle.com

Funguje aj vo dvojici

Spávate spolu so svojou polovičkou? Nevadí, aplikácia je navrhnutá tak, aby vedela odfiltrovať mierne pohyby pochádzajúce z druhej strany postele.

Telefón pri hlave nie je problém

Ak máte pochybnosti o zdravotných následkoch z dôvodu prítomnosti vášho telefónu pod hlavou, môžete ho jednoducho prepnúť do leteckého režimu a nič sa vám nemôže stať. Aplikácia je prispôsobená tak, aby fungovala aj v tomto režime. Výrobca však odporúča mať počas noci vaše zariadenie zapojené v nabíjačke.

Všetky dáta sa aj tak zaznamenajú a môžete ich spätne prezerať v štatistikách.

Štatistiky spánku Zdroj: sleepcycle.com

Štatistiky spánku Zdroj: sleepcycle.com

Cena nehrá rolu

Táto aplikácia nie je zadarmo. Tento fakt však nehrá žiadnu veľkú rolu. Vstávať spokojný za cenu jedného pivka je pomerne dobrá kúpa. V App Store stojí aplikácia 0,99 eur a pre telefóny s operačným systémom Android vás to na Google Play bude stáť 1,49 eur.

Zdroj: sleepcycle.com

Snímky: sleepcycle.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
GTA 2 paródia (snímka: youtube.com)
Pozrite sa na reálnu simuláciu GTA pomocou drona

  Video zo susednej Českej republiky veľmi vtipne zachytáva situácie z tejto hry.  Keďže je dron čoraz dostupnejší pre každého,...

Zavrieť