Amerika a Rusko musia spojiť sily, aby zachránili svet

0

 

Aj tak by sa dal popísať obsah nového špiónskeho filmu Krycie meno U.N.C.L.E., ktorý má na svedomí svetoznámy režisér Guy Ritchie.

Jeho tvorbu určite poznáte. Na konte má skvosty ako Zbaľ prachy a vypadni!, Podfu(c)k, RocknRolla alebo Sherlock Holmes. Jeho najnovší film mal tak od svojich predchodcov nasadenú latku dosť vysoko, no myslíme, že z toho vyšiel s hrdosťou.

Hneď v úvodnej scéne sa zoznámime s trojicou hlavných hrdinov. Agent CIA Napoleon Solo (Henry Cavill) má za úlohu previesť cez Berlínsky múr automechaničku Gaby Teller (Alicia Vikander), no do cesty sa im pripletie agent KGB Illya Kuryakin (Armie Hammer).

Napoleon Solo (Henry Cavill) Zdroj: youtube.com

Napoleon Solo (Henry Cavill) Zdroj: youtube.com

Nasleduje pomerne vtipná naháňačka cez východný Berlín, plná striel a originálnych nápadov, v ktorej najviac zažiari trabant. Solovi a Gaby sa podarí uniknúť a zosmiešniť Illyu, no to ešte netušia, že sa ďalší deň stretnú tvárou v tvár.

CIA spolu s KGB musia spojiť svoje sily, aby zabránili tajnej zločineckej organizácii šírenie atómových zbraní po svete. Kľúčom k všetkému je stratený otec Gaby. Solo a Illya sú nútení chtiac-nechtiac spolupracovať, aby odvrátili katastrofu globálnych následkov.

Jednoduchý dej

Krycie meno U.N.C.L.E síce nemá žiadnu prevratnú zápletku, ale to vôbec nie je na škodu. Dej tak nejak plynie a miestami je značne predvídateľný. Film však vsadil na inú kartu. Eso v rukáve prichádza v podobe detailov.

Atmosféra 60-tych rokov dýcha z každého kúta. Či už to je v Berlíne, alebo v Ríme, filmu by sa dalo uveriť, že ho naozaj točili v tej dobe. Režisér dbal na detaily a je to vidieť v každom zábere. Či už to sú kostýmy, vybavenie bodov, alebo autá, počnúc trabantom.

Illya Kuryakin (Armie Hammer) Zdroj: youtube.com

Illya Kuryakin (Armie Hammer) Zdroj: youtube.com

Chémia medzi hlavnými postavami funguje na jednotku. Solo s Illyom sa vtipne predbiehajú v tom, kto je lepší a iskrenie medzi Illyom a Gaby vás nenechá chladných. Keď ale dostane Illya nával hnevu, nechceli by ste s ním byť v jednej miestnosti.

Keď máme niekoho vyzdvihnúť, je to práve Armie, ktorý postavu Illyu zahral na výbornú. Ostatných síce prevyšoval, ale aj oni si zaslúžia za výkony pochvalu. Potešil aj Hugh Grant, ktorý už o kvalitný film nezavadil roky.

Zdanie klame

Film sa síce tvári ako akčný, ale v skutočnosti je menej akčný, ako domáce video so psom, ktorý naháňa vlastný chvost. V závere sa síce aj akcie dočkáme, ale zároveň i nedočkáme. Filmu to ale vôbec neuškodilo, ba priam naopak. Príbeh postupuje nenásilným spôsobom do cieľa a divákovi tak nejako nezmizne úsmev z tváre celé dve hodiny.

Gaby Teller (Alicia Vikander) Zdroj: youtube.com

Gaby Teller (Alicia Vikander) Zdroj: youtube.com

Medzi hlavné plusy filmu patrí dokonalý soundtrack, nenásilný humor, ktorý sa tak nejak vždy vyvinie zo situácie, a scéna v mučiarni, ktorá dokáže vyvolať zimomriavky, no zároveň aj pobaviť. Vec, ktorá nám na filme najviac prekážala, boli nezvládnuté CGI efekty. Zábery na naháňačky z vtáčej perspektívy sú až nechutne umelé.

Filmu to napriek tomu na kvalite veľa neuberie a sem-tam dokonca prekvapí nečakaným zvratom. Určite stojí za návštevu kina a už teraz sa tešíme na pokračovanie, ktoré bolo v závere nepriamo sľúbené.

 

Snímky: youtube.com  

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Peter Mader
Moja Funpage

Peter Mader

Peter sa veľmi rád venuje turistike, fotografovaniu a tvorbe videí.Je filmový a seriálový nadšenec. Jeho záľubou je tiež produkovanie vlastnej hudby. Na portál SMEAKTUAL.sk prispieva fotodokumentáciou svojich výletov či zaujímavosťami zo sveta kinematografie.
Peter Mader
Moja Funpage
78%
78%
Svojsky zábavné

Inteligentne vtipný, nenásilne akčný film, ktorý pobaví za každých okolností. Zdá sa biť dlhší, ako v skutočnosti je.

 • Akcia
  6
 • Humor
  9
 • Scenár
  7
 • Réžia
  9
 • Obsadenie
  8,5
Staršie príspevky:
Vrtuľník (Snímka: bell.com)
Policajti majú novú hračku. Helikoptéru, ktorú môžete sledovať online

  Nový prírastok do vybavenia nášho Policajného zboru má pomáhať pri záchranných akciách či strážení hraníc s Ukrajinou.  Zalietal si...

Zavrieť