Američanka porušila zákaz na Safari. Otvorila okno a zabila ju levica

0

 

V juhoafrickom parku si mala turistka otvárať okná kvôli lepším fotografiám. Doplatila na to životom

Počas návštevy špeciálneho safari-parku v Johannesburgu, kde nájdu turisti predovšetkým len levy a levice, zahynula americká turistka. Podľa správ z miestneho portálu ewn.co.za jazdila žena po parku s otvoreným oknom.

V automobile, v ktorom sa viezla turistka, bol už len jej vodič. Na vozidlo počas prehliadky zaútočila levica, ktorá sa mala do auta dostať práve cez otvorené okno. Napriek tomu, že sa vodič pokúšal odtlačiť hlavu levice von z auta a utrpel pri tom vážne zranenia rúk, nedokázal len 24-ročnej žene pomôcť.

Mala otvárať okno kvôli lepším fotografiám

„Rýchla zdravotná pomoc bola na mieste do pár minút, no nedokázali ju už zachrániť,“ uviedol správca parku, Scott Simpson.

Všetky detaily útoku nie sú známe, no na vlastné oči ho malo vidieť viacero svedkov. Autá po parku jazdia aj v kolónach. Prvá verzia pracuje s teóriou, že Američanka otvárala okno kvôli lepším fotografiám.

Auto, útok ( dailymai.co.uk)

Auto po útoku levicou. (snímka:dailymai.co.uk)

Lev vám otvorí dvere

Správca parku uviedol, že všetkým návštevníkom pred vstupom dávajú do rúk letáky s upozorneniami, kde majú uvedené, že na autách nemajú v žiadnom prípade otvárať okná a dvere majú byť zamknuté. Zákazy sú uvedené aj na tabuliach popri ceste.

Levy sú totiž po rokoch natoľko inteligentné, že dokážu na aute dokonca aj otvoriť dvere. (pozrite si video)

Prípad aktuálne rieši juhoafrická polícia. Levica, ktorá turistku zabila, skončila zatvorená v klietke. Nie je to však prvý prípad podobného charakteru v tomto parku. Len v marci tam lev mal napadnúť Austrálčana, ktorý rovnako otváral okno kvôli lepším fotografiám. Ten však útok prežil.

Zdroj: ewn.co.za

Snímky: dailymai.co.uk, abc.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Patrik Kováč
Podporte nás

Patrik Kováč

Robím to, čo ma baví, a preto som redaktorom portálu SmeAktual.sk
Patrik Kováč
Podporte nás
Staršie príspevky:
Žena vyhodila počítač za 200 tisíc dolárov. Nepoznala jeho cenu

  Vyhodila starú "haraburdu", ktorú mnohí považujú za veľký kus histórie. A teraz ju hľadajú ľudia z recyklačnej spoločnosti. Tam totiž...

Zavrieť