Návod, ako si vyrobiť tenisky, ktoré nebude mať nik iný a budú jedinečné presne tak, ako vy sám. Navrhnete si tak vlastný dizajn za cenu obyčajných topánok.

Stalo sa vám, že ste si dlho nevedeli kúpiť topánky, ktoré by sa vám páčili na sto percent? Navštívili ste veľké množstvo obchodných domov, predajní čí internetových stránok a aj tak ste nakoniec odišli bez úlovku. Toto sa mne osobne stáva bežne a výber tých správnych topánok mi vždy zaberie veľa času a vynaloženého úsilia.

Tenisky, ktoré sa mi páčia, sú často vypredané skôr ako stihnem zareagovať. Náhodne natrafiť na pár, ktorý by sa mi naozaj páčil a bol by dostupný v mojej veľkosti, je často skoro nemožné. Na posledné som čakal dosť dlho až kým som našiel možnosť, ako si vyrobiť svoje vlastné.

11207713_10203806411234912_1961912182_o

Cena je porovnateľná so sériovou výrobou

Cena topánok, ktoré si môžete dať vyrobiť na mieru, sa dá porovnať s cenou topánok, ktoré sa vyrábajú sériovo. Navyše, ak sa prihlásite na odber noviniek, automaticky získate zľavu 15% na vašu objednávku. Je na vás, ktorý model vám učaruje a ako si ho upravíte. Cena sa na základe použitých materiálov počas navrhovania mení, no ide o nebadateľné zmeny. Niekde sa vám cena dvihne a naopak, v ďalšom kroku napríklad klesne.

Oživte originálne modely Adidas vlastným dizajnom

Pri výrobe vlastného dizajnu ide v podstate o to, že si vyberiete originálny model topánok z oficiálnej stránky Adidas a upravíte si ho podľa vášho obrazu. Limitovaní ste len tvarom daného modelu a ponukou materiálov, farieb a potlačí, ktorá je však dostatočne veľká, aby ste mohli pustiť uzdu svojej fantázii. Na úpravu sú pre vás pripravené ako pánske, tak aj dámske modely.

Výrobca vám tiež ponúkne inšpiráciu v podobe fotografií reálne vyrobených modelov. Samotné navrhovanie je tak zábavné. Nie všetky modely však ponúkajú možnosť vlastnej úpravy. Hľadajte tak značku UPRAVIŤ, ktorá vás presunie do konfigurátoru.

upraviť

 

Samotný konfigurátor už vyzerá takto.

Ponúkané materiály pre ZX500 v konfigurátore Zdroj: adidas.sk

Ponúkané materiály pre ZX500 v konfigurátore Zdroj: adidas.sk

Ak si nie ste istí tým, čo ste navrhli, svoj výtvor si môžete jednoducho uložiť a ukázať známym, aby ho zhodnotili. Pokiaľ sa vám váš výsledný návrh páči, zvoľte si správnu veľkosť a svoj výtvor jednoducho pridajte do nákupného koša. V tomto prípade sa vám tak nemôže stať, že vaše číslo topánok nebude k dispozícii.

Presne to, čo vidíte aj dostanete

Ste skeptickí, že výsledné topánky nebudú presne také, ako ste si ich navrhli? Mal som podobné pochybnosti, no po otvorení krabice som sa presvedčil presne o opaku. Topánky, ktoré prišli ako finálny produkt, sú presne také, ako som ich navrhol. Na pár detailov, za ktoré môžu samotné obmedzenia strojovej výroby, budete s výsledkom nadmieru spokojní.

Pôvodný návrh, ktorý som zadal do výroby vyzeral takto:

ZX 500 rôzne pohľady Zdroj: adidas.sk

ZX 500 rôzne pohľady Zdroj: adidas.sk

Ďalšia pridaná hodnota pre vás je, že čakanie na samotný výsledok bude pre vás zaujímavejšie ako samotný nákup už vyrobeného kusu. Nehovoriac o očakávaniach a napätí pri otváraní zásielky od kuriéra, ktorý vám váš výtvor prinesie priamo do rúk. Najviac sa človeku predsa páči to, čo si sám spravil.

Čakacia doba bola prekvapujúco krátka

Objednávku som vytvoril v ten istý mesiac, kedy som obdržal zásielku. Dokonca, ak odrátam dni pre kuriérsku službu, tak celý proces od objednania po odoslanie trval len 16 dní. Reálne som svoje jedinečné topánky dostal za 20 dní, čo sa dá považovať za extrémne krátky čas.

Na tento čas by som sa však až tak nespoliehal. Výrobca uvádza oficiálnu dodaciu lehotu 4-6 týždňov, čo však záleží na faktoroch ako vyťaženosť výroby či počet sviatkov. Prekvapila ma moja dodacia lehota a navyše som zdarma dostal aj jednoduché a praktické vrecúško na topánky.

Z Adidas aj na Slovensko

O možnosti navrhnúť si vlastný produkt som vedel dávno. Konkrétne u firmy Nike. Problémom, ktorý som však nechcel riešiť, bolo posielanie produktu do inej krajiny. Nike totižto neponúka možnosť poslať tovar na Slovensko, čo je veľká škoda.

Hranica sa posunula ešte ďalej

Firma Adidas ponúka pre známy model ZX Flux aj možnosť aplikácie vlastného vzoru. Stačí, ak ste šikovní, máte pekný vzor vo vysokom rozlíšení a topánky si tak dáte vyrobiť. Tým pádom sa vám nemôže stať, že na ulici stretnete niekoho, kto má na nohách presne tie isté topánky ako vy.

Aplikáciu, ktorú si môžete stiahnuť na App Store či v obchode Google Play, môžete použiť na fotenie vzorov a vizualizáciu. Vytvoríte si tak ešte väčší unikát.

A ako celý výtvor dopadol? Či sa návrh zhoduje s realitou a či sa naozaj oplatí vytvoriť si vlastné tenisky si môžete pozrieť v galérii.

Galéria:

Ak máte doma podobné topánky, ktoré ste si dali vyrobiť, pošlite nám ich fotografiu do redakcie.

Snímky: Radovan Pavlák (RD Pavlák), adidas.sk

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
IMG_6531
Noční vlci sú už na Slovensku. Prišli položiť vence na bratislavský Slavín

  O motorkároch z Ruska ste už určite počuli. Práve teraz sa nachádzajú v Bratislave a budú pokladať vence na Slavíne.  Skupina...

Zavrieť