Ako vyzerá peklo? Najbizarnejšia turistická atrakcia sveta vám to ukáže

0

 

“Vitajte v pekle”, tak znie farebný nápis pri vchode do kláštornej záhrady, ktorá sa snaží popísať a vylíčiť Nakaru, čo je vlastne budhistická verzia pekla.

Len kúsok od centra Bangkoku stojí Wang Saen Suk Hell Garden, ktorú ročne navštívia tisíce turistov. Od klasickej záhrady má však ďaleko. Na začiatku každý vidí len obrovskú sediacu sochu Budhu. Po nej nasledujú ďalšie sochy, ale v relatívne pokojných vyobrazeniach. Ten pravý dôvod, prečo toto miesto turisti vyhľadávajú, sa odkryje až o kúsok ďalej.

Nai Ngean a Nang Thong Zdroj: imgur.com

Nai Ngean a Nang Thong Zdroj: imgur.com

Početné sádrové a cementové sochy líčia život v pekle. V strede záhrady stoja dve veľké postavy pomenované Nai Ngean a Nang Thong, ktoré majú vyziabnutý vzhľad, dlhé krky a roztiahnuté bruchá. Sú to duchovia z thajského folklóru. Okolo ich nôh je 21 mučených duši, každá s hlavou iného zvieraťa, podľa zločinu, akým sa previnila.

Mučené duše Zdroj: imgur.com

Mučené duše Zdroj: imgur.com

Napríklad ľudia, ktorí sa dopustili korupcie, majú hlavu prasaťa. Ďalší, ktorí predávali drogy, majú hlavu kravy. Tí, ktorí boli nevďační, majú hlavu tigra. Kto kradol jedlo, dostal hlavu vtáka. Žiarlivým ľudom bola nasadená hlava králika a veľa ďalších.

Trhanie vnútorností Zdroj: imgur.com

Trhanie vnútorností Zdroj: imgur.com

V ďalšej časti záhrady sa nachádzajú ilustrácie konkrétnych trestov za hriechy. Vyobrazenia sú naozaj brutálne. Vychudnuté telá hriešnikov sú varené v hrnci, drvené vo zveráku, pitvané vtákmi, psami a samozrejme nechýbajú ani useknuté končatiny, obesenci, trhanie jazyka či rezanie mužského prirodzenia. Každá forma trestu je mučenie a budhistické peklo má celkom 163 mučiacich jám.

Mučenie vo vriacej vode Zdroj: imgur.com

Mučenie vo vriacej vode Zdroj: imgur.com

Najväčšia pekelná záhrada Thajska je sadistická a krvavá, ale ani to neodradí ľudí, aby ju navštevovali, dokonca ju navštevujú často aj s deťmi. A čo vy, zobrali by ste svoje dieťa na takéto miesto?

Galéria:

Zdroj: wikipedia.org

Snímky: imgur.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Peter Mader
Moja Funpage

Peter Mader

Peter sa veľmi rád venuje turistike, fotografovaniu a tvorbe videí.Je filmový a seriálový nadšenec. Jeho záľubou je tiež produkovanie vlastnej hudby. Na portál SMEAKTUAL.sk prispieva fotodokumentáciou svojich výletov či zaujímavosťami zo sveta kinematografie.
Peter Mader
Moja Funpage
Staršie príspevky:
Chcel vyzerať ako Hulk, no skoro mu museli amputovať ruky

  Brazílsky „kulturista“ si zaumienil, že bude tak veľký ako samotný rozprávkový Hulk. Pomáhal si pichaním smrtiacich injekcií plných syntholu a...

Zavrieť